Historie jogurtů - kysané mléčné výrobky

30. června 2007 v 2:25 |  léto
Jogurty
pochází z Východu. Jogurty patří mezi nejoblíbenější kysané mléčné výrobky. Úprava mléka na jogurtový výrobek byla známá již 5 000 let př. n. l. v zemích Středního východu.
Slovo jogurt pochází z tureckého "yogurt" (zkvašené mléko), a to od slova "yogun" (hustý). "Fermentované mléčné výrobky vznikaly samovolně přirozenou cestou, neb mléko podléhá převážně mléčnému kvašení. Za nejstarší výrobek toho druhu v našich regionech je považována Kyška, při jejíž přípravě se sražené mléko ve formě gelu před požíváním rozmíchalo.
Jogurty pro každý den
Jogurt je potravina, která by v našem jídelníčku rozhodně neměla chybět. Obsahuje totiž širokou škálu látek, které jsou pro naše tělo nezbytné k jeho správnému fungování. Mléko a mléčné výrobky obecně patří k nejcennějším potravinám, které nám potravinářský průmysl nabízí. Jsou bohaté na bílkoviny, vitaminy A, B2, B12 a D, kyselinu listovou, ale především jsou bohatým zdrojem vápníku. Obecně lze říci, že jogurt působí blahodárně na střevní mikroflóru člověka a je spolu s acidofilním mlékem nejvýznamnější probiotickou potravinou.
Ve velkém množství pro spotřebitele se ve světě začal jogurt vyrábět teprve na začátku 20. století. Původně se nechávaly kysat přímo ve skleničkách, ve kterých se později prodávaly, ale postupem času se kysání přesunulo do obrovských nádrží v mlékárnách a do skleniček či kelímků se stáčel již zakyslý produkt. Dnes se tedy jogurt vyrábí tak, že se v mléce po dobu 4 až 8 hodin nechávají za stanovených teplot množit bakterie mléčného kvašení, které tzv. kysáním přemění mléčný cukr (laktózu) na kyselinu mléčnou.
Víte, že...
Jogurt je jedna z nejrozšířenějších potravin na světě?
Jogurt podporuje biologickou aktivitu vitamínů a minerálů, včetně stopových prvků?
Jeho vysoký obsah vápníku a fosforu prospívá našim kostem?
Obohacuje střevní mikroflóru a tím blahodárně působí na trávicí soustavu?
Konzumace jogurtu významně zvyšuje obranyschopnost organismu?
Jogurt se velmi snadno vstřebává?
Jogurt je významným zdrojem vody?
Jogurt může v období růstu nahradit maso a vejce, které děti odmítají jíst?
Jogurty jsou dobrým zdrojem bílkovin k podpoře růstu a vývoje dětí?
Jogurt kontroluje hladinu cholesterolu v krvi?
Jogurty jsou často doporučovány v dietách pro hubnutí, protože jsou výživné a zároveň málo energetické?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ddkikyuly ddkikyuly | E-mail | Web | 30. května 2009 v 21:50 | Reagovat

QLNF4Z  <a href="http://uvifzezdhkqn.com/">uvifzezdhkqn</a>, [url=http://fcfsgtkaizxz.com/]fcfsgtkaizxz[/url], [link=http://feddeihfnihu.com/]feddeihfnihu[/link], http://xroiiqptxqtp.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama